| viorelbs a întrebat:

Am o problema cu router-ul, mergea foarte bine pana acum si nu stiu de ce imi limiteaza viteza fara el am viteza maxima la net dar cand il pun in functiune viteza este limitata la o anumita valoare, ma poate ajuta cineva (In caz ca va ajuta aceasta informatie am windows 10 pe pc )?
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Ykuzo a răspuns:

Limitarea de viteza este normala, in sensul ca un router poate merge cu maxim 72mbps iar viteza ta la net este mai mare de 100 mbps, deci o sa ai viteza maxima de 72 pentru ca atat poate routerul.
Daca routerul mergea ok inainte, incearca sa il resetezi/reconfigurezi.

| aalexei a răspuns:

Nu ai spus cum te conectezi la router (cablu, wifi), ce model de router, asta conteaza. Sunt routere care au functii de limitare a vitezei. Verifica setarile.