| TipulCiudatDinSpateleFarmaciei a întrebat:

Salut.Am o problema de corelare intre tableta mea grafica Wacom si Photoshopul CC 2019.Incerc sa imi pun pe cele dou butoane ale creionului optiunile de micsorare/marime a unui brush, insa desi comanda funtioneaza de la tastatura in aplicatie, creionul nu raspunde la comanda, nu se intampla nimic, ba chiar pe unul din butoane ma duce la alta comanda.Pe CS6 nu am patit asta, oricum.Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| NobodyCanSeeMe a răspuns:

Pe wacom poti selecta ca si scurtaturile sa functioneze doar intr-o aplicatie anume, poate tu ai pus scurtaturile pentru alt program si pe pfotoshoo au ramas aceleas.
Ai poza cu programele pe care poti folosii tableta sus cum te uiti pe driverul tabletei apesi pe poza cu photoshop si dupa editezi butoanele ca poti sa ai scurtaturi ale butoanelor gen pe photishop pixu sa dea undo si redo si pe alt program sa faca brushu mai mare sau mai mic, aceleasi butoane fac chestii diferite in programe diferite. Trebuie sa fii atwnt sa selectezi mai intai programul si dupa editezi butoanele