| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema la laptop. Atunci când apas butonul de power se aprinde ledul pentru 5 secunde si apoi se stinge. Atunci când se stinge se aprinde si ledul de la Caps-Lock pentru o secunda. Care ar fi problema?

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nu stiu, mai bine te duci la service, ca ei o sa iti rezolve problema.

| CM7YRE a răspuns:

Daca are baterie removable, sau te pricepi s-o scoti, scoate-o si tine apasat pe butonul power mai mult timp. Apoi conecteaza incarcatorul, fara sa conectezi bateria si vezi daca merge. Poate fi orice, mai ales daca iti da "blink codes" in secundele acelea; de la incarcator, baterie, scurt, mufa de incarcare, ceva de pe placa de baza etc.