| Dzițac_Meko_2000 a întrebat:

Am o problema la laptop, cand apas turn on, el porneste (se aud ventilatoarele) dar nu arata nimic pe ecran, iar cand apas ceva tasta el bipăie, stiu ca bipaie atunci cand sunt scosi ramii...dar aici nu bipaie in continuu, doar cand apas ceva tasta, si nu se opreste, merge si toata ziua daca il las, nimic pe ecran si bipaie cand apas ceva tastă, ma poate ajuta cineva? Care ar fi problema?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tine apasat un jumat de minut butonul de pornire, la un moment dat se va opri complet (inclusiv ventilatoarele si bipaitul tastelor).
Dupa 1-2 minute de asteptare porneste din nou laptopul, mai mult ca sigur isi va reveni.

Daca totusi nu-si revine, du-l la un service pentru depanare si constatare.

| flixbuster a răspuns:

Poti incerca sa cuplezi un monitor extern - daca se vede ceva pe el, stii ca ti s-a dus display-ul la laptop. Poate ai noroc si sunt doar niste contacte. Daca n-ai noroc, schimbi display-ul cu totul. In care din situatii esti, afli in service.