| Marian_Rainholt_1989 a întrebat:

am un laptop Sony vaio model pcg71311M si am o mare problema cu el. Apas butonul de al porni, curent primeste, nu afiseaza nimic pe ecran, la un moment dat coolerul porneste la capacitate maxima timp de 20 -30 de secunde dupa care se opreste. Mentionez ca nu imi intra in bios, am incercat sa bag cd cu windows sa reinstalez, nu merge nimic. orice sfat ma ajuta mersi!

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Daca ai un monitor verifical cu cablu vga de la monitor in laptop si vezi daca se vede acolo atunci este o problema de la display sau placa video din el sau de la procesor este posibil ceva din cipsetu procesorului. Totusi daca nu reusesti nici asa scoate bateria de bios si dai un reset

| Marian_Rainholt_1989 explică (pentru itsoft):

Multumesc de sfaturi, sper ca sa imi fie de folos.

1 răspuns: