| AlexDarius3 a întrebat:

Salut, am o problema la niste casti (gxt 10 mai exact) acum 2 zile nu a mai mers sunetul in sensul ca la o melodie de exemplu se aude doar instrumentalul neclar fara voce, puteam rezolva asta asezand firul cumva sau incercand sa reglez sunetul, dar acum degeaba nu mai merge nimic. Am incercat sa instalez driver-ul de sunet, dar nu l-am gasit pe site-ul producatorului. Cum sa le repar? Sa incerc sa le duc la garantie?

5 răspunsuri:
| AlexDarius3 explică:

Precizez ca le am doar de o luna.

| PainTech a răspuns:

Cel mai probabil este o problema de conexiune mufa-cablu.
Du-le la garantie.

| mastadont a răspuns:

Probabil că e întrerupt firul și nu face tot timpul contact. Cel mai bine e să le duci la garanție însă nu o să le repare dacă ai umblat înăuntru sau dacă ai rupt firul.

| ziptrack a răspuns:

Cel mai probabil ti s-a desprins firul si nu mai face contact. Mergi la garantie sau daca nu cauta pe cineva care sa-ti inlocuiasca cablul...ai putea sa mergi la un service de pc-uri sau sa ti-l inlocuiesti singur daca ai pistol de lipit/fluodor

| Jannah a răspuns:

Mai bine le duci la garantie