| anonim_4396 a întrebat:

Cum se descarca driverele pentru windows corect si de unde? La unele laptopuri pe siteul producatorului nu este driverul audio pentru windows 7. De ce? Am vazut ca am sunet si fara driver dar sunetul este vajait. De exemplu ascult o melodie si se aude un vajait enervant pe fundal. Am incercat cu driverul audio de la vista si xp dar degeaba. Se aude tot vajait. De unde pot descarca driverele corect pentru toate windowsurile?

Dau funda.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Driverpack 14,8

| RaduTN a răspuns (pentru RAY):

Stii de ce sunt sunetele vajaite?

| RAY a răspuns (pentru RaduTN):

La boxa? se poate sa fie o probleme cu ele, din moment ce exista sunet driverele sunt corect instalate, baga niste casti

| RaduTN a răspuns (pentru RAY):

Se aude asa si la difuzorul laptopului si la casti.

| RAY a răspuns (pentru RaduTN):

Probleme cu placa audio ai avut? daca vrei te ajut aiTeamViewer 9

| RaduTN a răspuns (pentru RAY):

Nu am avut probleme. Eu abia ce am reinsalat windowsul si acuma imi face asa. Vorbim prin mesaje ca facem chat aici.

| RAY a răspuns (pentru RaduTN):

Bine

| K0sti a răspuns:

Exclusiv de la producator!

| RaduTN a răspuns (pentru K0sti):

K0sti, da-mi tu un link de unde pot descarca driverul audio pentru windows 7 la laptopul Fujitsu Siemens esprimo mobiles v5535 sau daca te intereseaza doar placa de sunet este ALC268. Multumesc anticipat. Am dezinstalat driver-ul l-am instalat din nou si degeaba. Tot asa face.

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

Daca nu-l are producatorul atunci nu exista!
Pentru ALC268 exista, dar posibil sa nu mearga pentru ca tine si de implementare!
https://www.google.ro/......ps?/search

| RaduTN a răspuns (pentru K0sti):

Pai, nu inteleg de ce.La windows 7 nu baga si driverul audio si este foarte important.Am cautat driver alc268 l-am instalat si degeaba. Poate trebuie sa setez ceva sa se auda bine.

| K0sti a răspuns (pentru RaduTN):

Laptopul ala nu e facut pentru win 7 si cu asta basta! Daca producatori vor sa scoata drivere bine, daca nu, nu! Nu-i obliga nimeni! Laptopul ala e un model perimat!

| MskDesign a răspuns:

Inseamna ca sistemul trebuie schimbat.