| Alexandru12123 a întrebat:

Salut am o problema la PC. Când îl pornesc nu apare nimic și nici nu face ceva. Iar după 30 secunde coolerul pornește la putere maximă. Am mai avut problema asta odată. Atunci l-am lăsat oprit o ora și a funcționat. De data aceasta l-am lăsat oprit 3 ore și tot nu a pornit. Vreo soluție?

1 răspuns:
| SilviaDulcik a răspuns:

Calculatorul săracul nu se repară de la sine. Ce ai pățit atunci, a fost o pură coincidență. Vezi ca nu cumva să nu stea bine baretele RAM în slot-uri sau placa video să nu fie ieșită puțin din slot.
Totodată verifică și cablurile și mufele SATA și IDE (dacă ai așa ceva) și pe cele de alimentare pentru toate componentele din calculator.