| A555d a întrebat:

Salut, am o problema legata de net si anume, eu am un abonament la romtelecom unde mi se spune ca eu beneficiez de 100 Mbps viteza de download si 32 Mbps de upload, dar am facut un test din curiozitate pe speedtest.net si rezultatele sunt urmatoarele download speed 7.00 Mbps si de upload 0.79 Mbps, ce pot face, trebuie sa sun la ei? Stima.

4 răspunsuri:
| BlackCatDesignHD a răspuns:

Niciodata nu iti va afisa viteza de download la un Speed Test exact ca cea din contrat, ci doar maximul posibil la momentul respectiv, dar e curios, 7MB/s pentru Download e cam putin, eu am 22 happy Poti incerca sa suni si sa vezi daca e vreo problema

| lpavel a răspuns:

Poti ajunge la 100 mb dar NU vei ajunge niciodata! Fa un test noaptea când nu e asa multa lume pe net ai sa vezi ca vei avea un download si upload mai mare! Asta cred ca explica tot... Bafta!

| A555d explică:

Si mai am si problema cu descarcatul, viteza maxima este de 700 kb/s.

| TelekomRO a răspuns:

Buna ziua,
Va rugam sa apelati apelati 1930 gratuit din retea si sesizati viteza scazuta.
Multumim