| David159873 a întrebat:

Salut, am o problema: pe windows 10 cand am si castile si boxele in calculator nu imi apare decat un dispozitiv. Ma poate ajuta cineva?

8 răspunsuri:
| AlexAL275 a răspuns:

Eu știam că sunt doar două mufe :
-verde pentru căști
-roz pentru microfon
Ori sunt eu prea învechit ori nu existe alte mufe

| patrik986 a răspuns:

Poate nu ai bagat microfonul sau boxele bine in pc, cum a zis si AL_Alex_1997 verde pentru casti si roz pentru microfon.

| MadnesOfJuice a răspuns:

Nu poti conecta 2 dispozitive de iesire audio in pc, si daca le poti conecta, nu le poti folosi pe amandoua deodata. Ori bagi castile ori boxele.Cum au spus si cei 2 exista doar 2 mufe:
"-verde pentru căști
-roz pentru microfon"

| David159873 explică (pentru AlexAL275):

Sunt doua in fata si una in spate

| David159873 explică (pentru MadnesOfJuice):

Nu vreau sa le folosesc pe amandoua as vrea sa dau switch intre ele si mai e o mufa in spate

| David159873 explică (pentru patrik986):

Le.am bagat bine...

| MadnesOfJuice a răspuns:

Pentru a da switch trebuie sa:
1. Click dreapta pe sounds->open sound settings (https://i.imgur.com/qHuGTso.png)
2. La choose your output device selectezi unde vrei sa se auda sunetul( https://i.imgur.com/aLEpwfh.png )

| David159873 explică:

Si daca imi apare doar un dispozitiv desi le.am bagat pe amandoua ce fac?