| IONYUTZ a întrebat:

Salut, am o tableta Allview viva q7 life si nu stiu cum sa ii dau reset pentru ca nu pot sa intru in meniu. Cum se da reset?

5 răspunsuri:
| Marian9978 a răspuns:

Caută pe Youtube, ti-as explica eu dar nu imi găsesc cuvintele! happy

| anonimg a răspuns:

Nu trebuie sa intri in meniu. Numai ca dupa reset o sa pierzi tot ce ai salvat in dispozitiv.
1. tableta sa fie oprita, nu pornita.
2. tii apasat in acelasi timp butonul de volum sus (Up volume) impreuna cu butonul de pornire (power key).
3. va apare pe ecran o imagine; si cu butonale ede volum selectezi de pe ecran "wipe data/factory reset" dupa aceea apesi butonul de pornire.
4. dupa aceea o sa apara o alta imagine; si tot cu butoanele de volum selectezi "Yes--delete all user data".
Cu butonul power (cel de pornire/oprire) "apesi" ce ai selectat pe ecran.
5. dupa aceea selectezi "reboot system now" si apesi butonul de pornire.

Sursa: http://www.hardreset.info/devices/allview/allview-viva-q7-life/ (Aici ai si imagini).
Succes!

| IONYUTZ explică (pentru anonimg):

Nu are buton pentru volum

| anonimg a răspuns (pentru IONYUTZ):

Asa este; acum am vazut si eu. :(
Incearca sa tii mai mult apasat pe butonul de pornire/oprire.
mai mult nu stiu.
Sau sa iei legatura prin telefon sau email cu cei de la Allview: https://www.allview.ro/viva-q7-life.html (in josul paginii).

| micky1966 a răspuns (pentru anonimg):

Mulțumesc!????????????