| ALEXXXL19 a întrebat:

Salut am o tableta/laptop 2 in 1 si am introdus un stick bootabil cu un sistem Android live si a merg pe mine ma intereseaza daca pot sa instalez si andoidu pe ea, acum rulez un sitem de la Microsoft windows 10 home asa a venit, am 4 gb ram 64 gb stocare interna si un procesor Intel atom 4 nuclee 1.44 pana la 2.20 in modu turbo cand are nevoie urca. Multumesc, ceva de genu ca la pc cand instalai doua sisteme si la pornire alegeai ce sistem sa bootezi

3 răspunsuri:
| Radu_Costy_1995 a răspuns:

Da merge! Trebuie să mai creezi o partiție pentru al instala acolo... succes!

Bula
| Bula a răspuns:

Am incercat si eu Android live, instalat pe hdd, dar surpriza: dupa oprirea alimentarii, la repornire n-am gasit nici urma de fisiere instalate pe hdd! sad
Ceea ce inseamna ca, Androidul se "instaleaza" doar in memorie, iar la pierderea curentului se volatilizeaza din PC.

Alt Linux (Ubuntu, Mint etc.) iti poti monta langa w10, iti va face un meniu de bootare.

| ALEXXXL19 explică:

Care este mai bun varianta de linux pe 64 biti