| DarKeNzZz a întrebat:

Salut am o unitate mai veche un Dell optiplex gx620(SFF).Intrebarea mea este adresata persoanelor care se pricep,pot sa pun o placa video dedicata pe acest pc,si care e aceea pentru ca am cumparat o placa video care s-a potrivit in slot dar nu se intampla nimic, practic nu o recunostea. Unitatea este micuta si cred ca are nevoie de o placa video speciala.

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ce placa video? Model?
Ai facut update la bios inainte sa montezi placa video?

| RAY a răspuns:

Si eu am Dell ca al tau si da trebuie placa video speciala pentru el, tu inainte sa cumperi ceva nu te-ai uitat la slot?

| DarKeNzZz explică (pentru CPAElites):

Nu am facut update la bios, pentru ca nu stiam, mi-a pus un prieten aceeasi intrebare.Deci asta ar fi problema, ideea e ca placa video intra in slot doar ca nu avea loc in carcasa pentru ca e foarte mica.

| DarKeNzZz explică (pentru RAY):

Placa pe care o cumparasem se potrivea in slot doar ca iesea din carcasa pentru ca e foarte mica.Deci tu ti-ai pus o placa speciala pentru ea?