| DarKeNzZz a întrebat:

Salut am o unitate mai veche, un Dell optiplex gx620(SFF).Intrebarea mea este adresata persoanelor care se pricep,pot sa pun o placa video dedicata pe acest pc, si care e aceea pentru ca am cumparat o placa video care s-a potrivit in slot dar nu se intampla nimic, practic nu o recunostea.Placa video nu incapea in unitate pentru ca unitatea e foarte mica. Daca stiti voi ce placa video as putea pune pe ea care sa si incapa.A da si nu am facut update la bios cand am pus placa video, sa fie asta problema din cauza careia nu recunostea placa?

1 răspuns:
| EneCristian a răspuns:

Cand schimbi o placa trebuie sa te uiti la conecatre e diferente mari Pci expres 1.6 de ex nu merge p-e pc express1.0 intelegi? si procesorul trebuie sa tina placa cauta in placa de baza ce fel de conectare are nevoie cat update de bios nu e nevoie.