| EdyEdyson a întrebat:

Salut, am reinstalat windows-u (windows 7) si am un hard de 500 de gb, dar unde e programul instalat sunt doar 380 de gb, nu am alt hard. Restul de GB unde sunt? Ce fac ca sa fac un hard cu restul de GB ramasi?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Un HDD de 500 Gb are in realitate circa 465 Gb. S-ar putea ca restul sa fie intr-o partitie ascunsa. Cand ai instalat trebuia sa stergi toate partitiile si apoi sa-l repartitionezi in doua partitii: una de 50-60 Gb si celalalta cat ramane. Acum citeste pe aici: http://www.programecalculator.ro/program-gratuit-de-partitionare-hdd/
si vezi ce poti face.
Este o solutie si fara program dar este mai complicata si nu stiu cat te pricepi tu. Uite pe aici: http://videotutorial.ro/partitionare-hard-disk-din-windows-tutorial-video/

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Restul de GB sunt acolo, dar sunt nefolositit. Trebuie sa creezi si sa formatezi o partitie noua si Salontanul ti-a dat deja link-uri.

| EneCristian a răspuns:

Pai poate ai uitat sa formatezi toate partitiile cum trebuie oricum salotan ti-a pus deja site-urile la dispozitie bafta.