| barbuandrei7 a întrebat:

mi-am cumparat un pc nou numai ca am pastrat hard discul de la unul vechi pe care aveam instalat xp.
Spuneti-mi si mie cum sa instalez windows 7 pe 64 bits.

Cel mai bun raspuns va primi FUNDA!

Inca o intrebare, se pastreaza windows ul de pe cel vechi sau trebuie reinstalat.

1 răspuns:
| LeMike a răspuns:

Iti faci un cd/dvd bootabil cu windows 7 pe 64 bits,intrii in bios, la boot setings(sau ceva de genul trebuie sa fie)selectezi ca prima optiune sa fie cd/dvd room, salvezi optiiunile, bagi cd/dvd-ul si dai restart, dupa care urmezi pasii care tii spune cand il instalezi.