| alex1353 a întrebat:

Salut,am si eu o combina,am reusit azi sa-mi cumpar o mufa rca cu iesire jack si tot ce trebuie,le-am conectat, am pornit combina dar nu se aude deloc muzica din pc.Am apasat si pe butonul aux din fata combinei doar ca nu se intampla nimic.Cum as putea sa rezolv problema?

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Ce la ce ai conectat?

| alex1353 explică (pentru GabiDumitrescu):

Combina la pc, prin mufa aia rca cu iesire jack

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru alex1353):

OK, deci iesi pe jack din PC si intri cu RCA in combina, corect? Unde bagi in placa de sunet si unde in combina? Combina sigur are si RCA-in, sau are doar out? Asta e cablul - https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/41JGQR4TJML._SX300_.jpg?

| octav005 a răspuns:

Pai tie iti trebuie un cablu cu jack de 3, 5 care il bagi in pc la mufa verde, si la capatul celalalt trebuie sa ai doua mufe RCA care iti intra in combina, unde trebuie sa selectezi din combina pana ajungi la AUX s-au GAME, depinde cum ai tu.

| alex1353 explică (pentru GabiDumitrescu):

Da,doar ca e negru in loc de alb dar am auzit ca nu are nici o treaba.In mufa verde de la spate am bagat jack-ul,acolo mi-am tinut si fostul sistem si mergea. Pornesc combina, imi arata beculetul ala rosu si langa e scris stand-by, apas pe butonul de aux si nu se intampla nimic, am apasat toate butoanele, tot pe stand by ramane.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru alex1353):

Esti sigur ca la combina rca-urile alea sunt intrari si nu iesiri? Despre ce combina discutam, modelul exact ma intereseaza.