| dosia26 a întrebat:

Am si eu o problema. Am un laptop si cand il pun la incarcat imaginea se vede clar iar cand il scot de la incarcat mi se face imaginea mai inchisa si mai in ceata. M-am uitat si la butoanele care le am de la luminozitate si nu e de-acolo, am intrat si la setari si nu e nici de acolo... unde as putea sa intru sa nu mi se mai vada mai inchis si in ceata. multumesc! ofer funda

9 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Este cel mai probabil de la power profile. Cand esti pe priza are o luminozitate, cand esti pe baterie are alta luminozitate.

| dosia26 explică (pentru flixbuster):

Si cum pot face sa mi se vada clar tot timpul?

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru dosia26):

Intra la setari si scoate tot ce este cu economia de curent. Nu mai tin minte dar stiu ca este undeva in setari.

| flixbuster a răspuns (pentru dosia26):

Poti edita setarile profilului curent de power - jos in dreapta langa ceas, o iconita ca o baterie. Deschizi si umbli la luminozitate.

| dosia26 explică (pentru flixbuster):

Am intrat acolo si e dat totul pe luminozitate maxima....si tot degeaba

| flixbuster a răspuns (pentru dosia26):

Pentru siguranta: sunt doua setari, una pentru cand esti pe priza si una pentru cand esti pe baterie. La ambele luminozitatea este pe maxim, da?

| dosia26 explică (pentru flixbuster):

Da

| flixbuster a răspuns (pentru dosia26):

Hmmm... in cazul acesta... luminozitate adaptativa.

Am un laptop la care luminozitatea este variabila in functie de ce este afisat pe ecran si de ce "simte" senzorul specializat ca lumina in camera.

Cauta pentru modelul tau exact de laptop ca sa vezi daca are aceasta functionalitate de luminozitate adaptativa.

| ionel27ro a răspuns:

Este setat pe mod econimic.Intra la setari baterie si debifeza, treci pe normal, dar se va consuma bateria mult mai repede