| ysi a întrebat:

Am o problema. La laptop, mi-au intrat printre butoanele de la acea tastatura mizerie.Cum m-ati sfatui sa o scot? DAU FUNDA.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Scoti cu surubelnita butoanele si le aranjezi in ordine ca sa nu pierzi ritmul cand le pui inapoi. Apoi tragi mizeria, mie mi-a intrat sub buton impuritati si daca nu-l scoteam nu mergea bine.

| angel74dm a răspuns:

Toate butoanele tastaturii ies din locaşuri cu ajutorul unghiilor sau unei pile de unghii pe care o bagi sub ele şi învârţi stânga sau dreapta. Prima dată faci o poză ca s-o ai pentru a le monta ulterior pe fiecare la locul lor, apoi le scoţi pe fiecare şi cureţi sub ele.
Clipurile astea te vor ajuta:
https://www.youtube.com/watch?v=1veWPzMy0j0

https://www.youtube.com/watch?v=LCT-CldP_r4

După curăţare, doar le apeşi la loc, şi gata.

| ForgotMyName a răspuns:

Cu o periuta...
Eu aveam una in complet cu tastatura, dar ma rog incearca cu periuta de dinti sau scutura tastatura (cu butoanele in jos). La mine asa a mers.

| Eu_Eu_1990 a răspuns:

Daca e mizerie de genul firmituri, cu un aspirator tinut la departare mai mare de tastatura. Daca e jeg, incearca cu ceva subtire pe care e infasurata niste vată...sau cu un bețigas de urechi dar nu cred ca va merge...alta varianta ar fi sa nu mai folosesti tastatura dupa ce manancilaughing