| biuuuu a întrebat:

Am si eu o problema cu conectarea la internet. Imi apare Error 711: Cannot delete bla..bla..bla. Știți vreo rezolvare pentru Error 711. Țin sa Menționez ca am Windows XP si am internet de la RCS RDS. Scuzati categoria...

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb%3Ben-us%3B330163

sau

Windows XP, you receive 'Error 711: Cannot load Remote Access Service Connection Manager'
CAUSE
The Plug and Play service is stopped or disabled.
RESOLUTION
Go into Control Panel and click Services.
Start the Plug and Play service, and change the Startup mode from Manual or Disabled to Enabled.

This last deal I found said it had worked for some people with that same exact problem.

Run: regedit
Select folders in the following order:
-HKEY_LOCAL_MACHINE
-SYSTEM
-Current Control Set
-Services
-RasMan
-PPP
-EAP
-when you get to this point, you should see 4 folders (numbered 4, 13, 25, 26)
-DELETE: folders 25 and 26
-Restart your computer.

This will restore your (old) connections

Google is your friend!

| DeyCj a răspuns:

Un virus sau o persoană ți-a modificat starea următoarelor servicii:
Routing and Remote Access
Implicit ar trebui să fie pe automatic
și
Remote Access Service Connection Manager care iarăși implicit este pe automatic.
Verifică starea acestora în registru accesând din RUN și scriind services.msc
Api setează aceste servicii pe automatic și tot o dată setează remoute registry pe disablet, deoarece acest serviciu a cauzat acest lucru.Acest resviciu permite modificarea stării serrviciiulor via registru de către o persoană la distanță prin internet, și este un risc de securitate real(de ieri).
Succes

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

Erată*
Nu în registru ci în serviciile Windows, acecesând run si scriind acolo services.msc