| GabrielStefan a întrebat:

Salut, am si eu un laptop HP compaq cq60, cu cpu dual core 2.1 ghz, si gpu nVIDIA 8200m g. La pornire arata 60 de grade, fara sa deschid nicio aplicatie in afara de gpu-z. de curatat il curat cam odata la 2 luni, si ii pun si pasta termica pe cpu, ca gpu are thermal pad. Temperaturile asa mari sunt de la laptop normal sau este ceva in neregula cu gpu/cpu?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

La curatat de praf si pasta termo

| PringAloe a răspuns:

Nu prea este in regula... Si eu am un laptop de la Asus cu i7 si nVIDIA de 4g, si la pornire sunt 30-35 grade. Iar daca il tin fara nici-o aplicatie deschisa dupa niste timp se ridica la 40-45 maxim, doar atunci cand pornesc un joc sau ceva mai greu ajunge la 60-70 chiar si 80 de grade... Asa ca dupa mine ceva nu e in regula

| gabicoo a răspuns:

O scanare antivirus ai facut?
Vezi sa nu ai un virus.
Urmareste in task manager cum sunt folosite memoria, procesorul, etc fara sa ai pornit nici un program, joc sau browser. Daca indica valori mari inseamna ca ai un virus.
Succes.
happy

| GabrielStefan explică:

Multumesc de raspunsuri, curatat am spus ca il curat foarte des, cu tot cu pasta noua, virusi nu am ca de obicei instalez windows odata pe luna. O fi problema hardware?