| Adicutzu a întrebat:

Am un laptop ASUS X59GL cu urmatoarele specificatii: Procesor Intel dual core (2 ghz), 4 gb ram si placa video Nvidia GeForce 8200M G. Problema este ca laptopul mi se inchide brusc atunci cand ma joc pe el. Am incercat de toate: am curatat praful de pe cooler, am facut upgrade de la 2 la 4 rami, am scanat de virusi cu bitdefender 2012, dar tot asa face. Am descoperit in cele din urma ca daca fac overlock la placa video de la 400mghz la 300 mghz nu mai face figuri, dar ma deranjeaza in jocuri. Vreau sa stiu ce solutii se pot gasi (ce componente trebuie schimbate, cat costa reparatiile sau ce alte solutii mai sunt). Ofer funda celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| IonutAxi a răspuns:

Paote e din cauza ca se incalzeste foarte tare cand joci jocuri. Du-te cu el la un service si vezi ce iti zice. Succes. Ai cooler sub laptop?

| Adicutzu explică (pentru IonutAxi):

Da, am, oricum am rezolvat (un nou PC pentru gaming).

2 răspunsuri:
| Adicutzu explică:

PS:placa video este de 512