| Alexandru_Vatamanu_1990 a întrebat:

Am turnat niste apa pe laptop si dupa ce l-am sters am niste probleme la tastatura. Adica daca apas pe tasta "n" imi scrie "nh", iar tasta "d" nu functioneaza. Din fericire pot sa folosesc tastatura, dar nu pot sa scriu. Orice ajutor utile e bine venit. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| oz_1736 a răspuns:

Scoate tastatura si usuca-l cu feonul. Daca nu te pricepi vorbeste cu altcineva

| nicu991 a răspuns (pentru oz_1736):

Apa si in general lichidele... Cel mai mare dușman al electronicelor. Dacă n-a dezasamblat laptopul să-l usuce imediat garantat in timp vor apărea contacte oxidate pe componentele electronice care vor duce la scurt-circuite. Tastatura a fost prima victimă imediată.