| Andrei456 a întrebat:

Salut, am un calculator serioux, placa video g-force cu 2800 MB si 4GB memoria ramilor. Cand ma joc un joc cu o grafica mai mare am extrem de mult lag, normal ar fi trebuit sa mearga foarte bine dar se pare ca nu merge, imi puteti spune ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Ce Gpu ai? degeaba ai o galagie de VRAM daca ai un GPU prost...

| bdMISTER2013 a răspuns:

Un joc iti merge bine in functie de biti de pe placa video. GPU si CPU sunt foarte importante si daca ai un CPU cu 2 nuclee este posibil sa nu iti mearga tot. Cel mai recomandat ar fi 8 gb ram un i3 / i5 quad core de 3.2 ghz si o placa video de 2 gb de 256 bits. o sa iti mearga orice

| Jipa95 a răspuns:

Degeaba ai tu 2gb Vram daca procesorul grafic nu stie sa ii utilizeze. I-ati o placa video de minim 1gb pe GDDR5 gen r7 240 1gb ddr5 daca vrei sa te joci mai toate lansarile pe diferite rezolutii si detalii.