| office1999 a întrebat:

Am un Huawei p8 lite si de cate ori filmez se aude un zgomot pe fundal, un "vajait", pe Samsung am vazut ca nu e aceasta problema...Solutii?

1 răspuns:
| TheRealFantasy a răspuns:

Are noise cancellation adica microfon secundar pentru zgomote de fundal, indiferent de versiune (2016/2017) deci nu ar trebui sa se auda acel zgomot de fundal.
Solutii? Cred ca nu are rost sa incerci software ca nu pare problema de la software, adica e inutil restart/format/resoftat, doar dus la un service si verificat, asta daca ai garantie sau chiar si fara... sau daca ai eventual un prieten/cunostinta care sa aiba alt Huawei P8 Lite (aceeasi versiune) poti observa daca e problema de la tine sau e o problema din fabrica (slabe sanse dar ar fi mai usor decat sa te duci la un service pentru ca asta inseamna resurse - timp si eventual bani - ).