| melcutunat a întrebat:

TOUR!
Am un s6 edge si cand vreau sa înregistrez sau sa filmez un sunet mai puternic ( la o petrecere am observat ) se aude un vajait. Voi a ti intalnit problema?

3 răspunsuri:
| Rommeo a răspuns:

Depinde de ce microfon au implementat cei de la Samsung. Uite eu am filmat la o nunta cu batranul Xperia Z3 stand mai tot timpul cam la 2m de boxele formatie si put sa spun ca se aude impecabil fara artefacte, chiar am ramas uimit. De asta spun ca la tine posibil asta sa fie calitatea microfonului pus de cei de la Samsung.

| RedSkyRomania a răspuns:

Depinde cât de puternic e sunetul. Să nu uităm că e totuși un microfon de telefon, care este destinat convorbirilor (vocii). Încearcă să te depărtezi de sursa sunetului și să vezi dacă este la fel. Dacă problema persistă, ar trebui să mergi la un service să-i facă o verificare.

Daca mai ai intrebari sau probleme legate de tehnologie, poti intra pe http://redskytech.weebly.com/ si vom incerca sa te ajutam.

Funda?