| Zadkiel a întrebat:

Am un iphone 3GS software 4.2.1... Ma tot chinui sa bag aplicatii pe el si nu merge niciuna... Ce pot face? ( Am cautat aplicatii pentru 3gs si tot nu merg ). Dau funda! Multumesc.

21 răspunsuri:
| CipriSXX a răspuns:

Pune aplicatii de pe itunes...e foarte simplu..cauti aplicatia in itunes, o descarci...o "misti" in pagina dorita.(trebuie sa ai iphone-ul conectat la pc).dai apply si gata. Daca nu merge nici asa, dai restore. sper ca am fost de ajutor!

| baifrate a răspuns:

Intra in itunes store acolo si fa-ti cont ...imposibil sa nu mearga. p.s. unele aplicatii o sa mearga doar cateva zile, nu stiu din ce cauza.

neluL
| neluL a răspuns:

Cauta aplicatii pentru versiunea pe care o ai, si anume pentru 4.2.1 sau mai mica. Vezi ca in App Store la detaliile jocului scrie si versiunea pe care ruleaza. Daca ai memoria prea plina, mai dezinstaleaza din aplicatii.

| sltlp a răspuns:

De ce ai 4.2.1? ai cumva gevey sau ceva? Ca ultima versiune de soft este 6.0.1 parca, si acolo sunt mai multe comaptibile. Daca nu poti sa faci update deoarece ei gevey, fa jailbrak, a astfel o sa mearga

| valentino52 a răspuns (pentru sltlp):

Ce legatura are nu vad... La 3gs gevey sim ai vazut undeva? Inseamna ca il are decodat cu ultrsn0w din cydia. Daca da update la 6.0.1 nu poate face jailbreak si oricum nu exista unlock pe iOS 6 inca.

| Zadkiel explică:

Am deja iTunes instalat, mi-am facut si cont. Caut aplicatii exact pentru modelul asta si nu merg! Se incarca pana la 100% si-mi da failed. Nu sunt asa priceput cu iPhone-urile...

| Zadkiel explică (pentru neluL):

Am facut deja asta, se incarca iar cand ajung la finalul instalarii imi da "Failed".
Am memorie destula, nu am decat yahoo messenger instalat in plus.

neluL
| neluL a răspuns (pentru Zadkiel):

Ai Jailbreak la telefon?

| Zadkiel explică (pentru neluL):

Nu, nu am... Vroiam sa-i fac dar am citit niste chestii pe net si am lasat-o balta sa nu-l stric. happy

neluL
| neluL a răspuns (pentru Zadkiel):

Atunci fa-i update la IOS pana la ultima versiune 6.0.1. si apoi incearca jocurile.

| Zadkiel explică (pentru neluL):

Pai problema e ca nu merge, zice ca deja e la zi... straight face

neluL
| neluL a răspuns (pentru Zadkiel):

Ai dreptate! Acum am vazut ce telefon ai! Ala e maximum de update. Nu mai poti sa faci update la o versiune mai noua. Aici ma repet -> Cauta aplicatii pentru versiunea pe care o ai, si anume pentru 4.2.1 sau mai mica. Vezi ca in App Store la detaliile jocului scrie si versiunea pe care ruleaza.
O resetare ai incercat sa-i faci? Sa-l dai la setarile din fabrica!

| Zadkiel explică (pentru neluL):

Daca il resetez se poate intampla ceva rau? Sa nu fac vreo prostie...N-am incercat, dar daca imi recomanzi asta as putea. astept raspunsul tau iar dupa ma pun pe treaba si-ti spun ce am reusit.

neluL
| neluL a răspuns (pentru Zadkiel):

Fa-i reset ca nu se intampla nimic rau. Il dai la setarile din fabrica - asta se intampla. Vezi ce faci cu contactele pentru ca se sterg.

| Zadkiel explică (pentru neluL):

I-am dat, imi da o eroare spre final... iar acum mi-a ramas blocat in recovery mode... straight face

neluL
| neluL a răspuns (pentru Zadkiel):

Pai cum ai facut resetarea?

| Zadkiel explică (pentru neluL):

Am intrat in iTunes si i-am dat restaureaza. Acum imi apare aia cu eroarea 1015. M-am tot documentat pe net sa iau RecBoot dar nu merge, tot in recovery mode imi ramane straight face Poti sa-mi dai add : aalex1401. daca ma poti ajuta te rog.

| Zadkiel explică (pentru neluL):

Nu mai am nevoie! Dupa 3 ore de rasfoit pe internet am reusit sa il fac singur. Multumesc mult pentru ajutor! happy Cei care au nelamuriri add : aalex1401

neluL
| neluL a răspuns (pentru Zadkiel):

Abia acum sunt ON! Ma bucur ca ai rezolvat! bye, bye wave

| Zadkiel explică (pentru neluL):

Multumesc mult ca ai incercat sa ma ajuti big grin

| PrafMagicXd a răspuns:

Hei,scuze ca te intreb dar si eu am iphone 3g si este in recover mode de 2 zile, ai idee ce pot sa ii fac?