| Chelcea_Calin_2001 a întrebat:

Salut, am un laptop i3 6006U, 2. 0GHZ x541UJ cu memorie de 4GB, ce as putea sa cumpar la el sa il fac mai performant pentru jocuri? Ce pot sa schimb
? placa video hard drive sau ce pot schimba sa fie mai bun la gaming?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un SSD care nu te prea ajuta la jocuri...
Cam atat.

| dfeel a răspuns:

Din pacate nu ai ce schimba pentru ca cel mai mare minus este placa video integrata si nu poti monta alta.
Apoi si procesorul i3 U este foarte slab pentru jocuri fiind si energy saver.
Practic tu ai un laptop foarte bun pentru multimedia/daily use dar care nu va fi niciodata bun pentru jocuri.
Daca vrei totusi sa il imbunatatesti poti monta un SSD in locul hdd-ului si daca ai posibilitatea mai pune 4Gb de RAM. Va rula mai repede dar jocurile mai noi tot vor fi o problema.