| TNC2000 a întrebat:

Salut, am un laptop Lenovo Thinkpad T400 si in timp ce ma jucam pe el (nu era conectat la cablul de incarcare), s-a stins brusc. Initial am crezut ca s-a ars ceva in el si ca nu o sa mai mearga dar apoi am observat ca merge cu cablul de incarcare, deci este problema de la baterie. Am bagat si am scos bateria de mai multe ori si nimic. Stie cineva cum pot rezolva? Cand am deschis Laptopul am primit mesajul asta: " A battery error has occurred. The battery cannot be charged. Replace the battery. ". Dau funda celui care ma ajuta sa o repar.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Scoti bateria din laptop si asta e

| Boss491 a răspuns:

Scoate bateria din laptop si foloseste laptop-ul fara baterie, ca merge, dar trebuie sa tii permanent cablul de incarcare cand il folosesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iei alta baterie. E un laptop vechi de vreo 9 ani, e normal sa se mai strice lucruri la el.