| FiftyShades50 a întrebat:

Salut, am un laptop Sony Vaio și nu mi se mai încarcă bateria deloc nu creste de 0% inainte se încărca și puteam sta 1 oră pe el fara sa stea in priză și acum nu înțeleg de ce nu se mai încarcă deloc! mulțumesc

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Bateriile se uzeaza in timp si le scade capacitatea. In anumite cazuri, bateria se "prabuseste" complet si nu mai incarca. Se poate re-face bateria prin schimbarea celulelor si reprogramarea circuitului din baterie - trebuie scule si om specializat.