| DJUzZy a întrebat:

Am si eu o problema cu un laptop sony vaio e 14' nu mai imi merge bateria si am selectat hig performance si acum nu mai merge deloc nu se incarca nu functioneaza laptopu decat in priza. i-am dat unui preten cu laptop identic bateriia sa vad daca la el merge si la el mergea fara nici o treaba daca e ceva din setari cum ma puteti ajuta sau daca nu please help dau funda love struck?
multumesk

Răspuns Câştigător
| Tavy100 a răspuns:

Eu il tin pe Power Saver, pune-l asa, deci daca tie nu iti merge si prietenului tau da ori AI DEZINSTALAT O OPTIUNE ori AI O PROBLEMA LA LAPTOP

Am si eu axact accelasi laptop si eu am avut problema cu bateria, dar eu dezinstalasem ''readerul'' de baterie si nu mai functiona

| DJUzZy explică (pentru Tavy100):

Mersi multt tavy am vb la Sony si au spus ca daca vreau il iau in Germania la serviceul principal pe baza de garantie (l-am puss pe toate setarile si tot nu merge k si o sa incerk sa instalez readerul iar dar m-ar ajuta un link de download la reader mersi orkum muult

2 răspunsuri:
| Tavy100 a răspuns:

Asta nu stiu sigur, dar eu pe spatele laptopului am un cod de genu 123d-fd43- 12nf-sd34- jd23( e doar un exemplu) si cred ca daca cauti pe google Widows (tau( OEMAct Sony Corporation, ( dar merge doar daca ai windowsul original, eu l-am schimbat)

PS: Cel original e cel care il are laptopul cand il cumperi