| Birtia_Andrei_Mirel_1990 a întrebat:

Am un procesor Intel g1820 2.7ghz. Am auzit ca trebuie sa activezi si al doilea nucleu am procesorului, dar nu stiu cum. Si nu stiu daca e deja activat.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai simplu mod de a vedea cate nuclee active sunt la un procesor este sa intrii in Task Manager.
La graficul CPU Usage History, cate diagrame se vad, atatea nuclee sunt active.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este adevarat! La inceput Intel avea procesoare cu nucleu blocat. Apoi n-a mai facut asta. Procesorul tau este a 4-a generatie si nu este blocat.

| Birtia_Andrei_Mirel_1990 explică (pentru Salontanul):

Mersi mult!