| alexalx1234 a întrebat:

Am un router wireless Netis WF2419 de 300Mbps. Problema este ca viteza de internet sta la 72, 2Mbps. Ce trebuie sa fac?

6 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Aia e viteza de internet de furnizorul tau de internet.

| gelu1970 a răspuns:

Sa iti gasesti un furnizor de internet ce iti ofera o viteza mai mare.
un router nu iti creste viteza netului. asta o face furnizorul.

| sltlp a răspuns:

Pai daca pui cablu direct in pc, ce viteza ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei de la internet iti ofera aceasta viteza. Wirelles-ul nu are nimic.Totusi 72,2 Mbps este o vitez amai mult decat acceptabila. Ei am 12 Mbps si e destul de bun.

| darrio2007 a răspuns:

Este viteza data de furnizorul tau.Routerul trimite ce primeste.Atat.

| alexalx1234 explică:

Mai am un router TP-LINK si ala transmite 150Mbps.