| alwaysStyles a întrebat:

Am incercat sa imi comfigurez router-ul de la Netis, respectiv wf2419 (300 Mbps) dar m-am blocat cand a trebuit sa introduc codul pe internet, pentru ca imi spune ca pagina accesata nu este disponibila. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Scrii codul in bara de cautare nu in google. Si trebuie sa fii conectat la retea.

| alwaysStyles explică (pentru K0sti):

Imi spune ca pagina nu e disponibila...

| anonim_4396 a răspuns (pentru alwaysStyles):

Atunci ip-ul de la wirelles nu e scris corect. Bagi wirellesul in priza si eventual cartela in wirelles, te conectezi la net si apoi faci asa:
Star -run si scrii cmd, dai enter.

In pagina neagra, in cointinuare scrii ipconfig si dai enter

La default gateway ai acel cod care de fapt este ip-ul routerului.Acel ip in scrii in casuta de cautare
ai inteles sau nu?

| alwaysStyles explică (pentru anonim_4396):

Ok, deci am bagat codul si am ajuns la pagina router-ului, dar la wireless setup nu stiu daca sa introduc acum parola si numele ales de mine sau sa las "netis" si "password"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru alwaysStyles):

Daca nu vrei parola, daca nu sunt altii care sa traga de la tine, nu pune dar mai bine pui o parola ca sa nu ai surpize sa traga si vecinii pe telefoane. daca pui parola, lor le apare wirellesul tau dar nu se pot conecta fara parola.

| alwaysStyles explică (pentru anonim_4396):

Asa, le-am salvat si imi spune ca s-a salvat cu succes, dar nu merge sa intru de pe telefon.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alwaysStyles):

Activezi wifi la telefon si in caz ca nu are setarile de internet, trebuie sa le faci.Deci la telefon e buba daca ai facut cum ti-am zis.Telefonul va detecta wirellesul iti va cere acea parola si se va conecta.

| alwaysStyles explică (pentru K0sti):

Multumesc mult, l-am facutlaughing

9 răspunsuri:
| Şaptepăcate a răspuns:

Sa fie legat la calculator prin cablu nu wireless ca sa faci configurarea, am patit la alt model sa nu vada wireless din prima