| FlorinTww a întrebat:

Salut, am un Samsung galaxy s6 gold, l-am lasat la incarcat cu un incarcator mai vechi deoarece celalalt mi s-a stricat iar noul incarcator nu a ajuns, dimineata am observat ca nu se mai deschide, nu mai incarca nici in recovery mode sau altceva nu intra, ca si cum nu ar avea baterie, am nevoie mare de telefon daca ma puteti ajuta as fi recunascator fara sa ma deplasez la un centru gsm unde imi cere 100 lei pentru nimic. Mentionez ca bateria telefonului a fost schimbata recent acum cateva luni cu una noua in garantie inca de pe eMAG, originala de Samsung am ales-o pe cea cu cele mai bune reviewuri si cea mai scumpa. Sper ca ma poate ajuta cineva, multumesc.

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dar bateria nu este integrata in telefon? astea nu se schimba prin lipire? poate de acolo e buba, cine a schimbat-o.
Nu stiu ma gandeam ca asa vine logic.

| FlorinTww explică (pentru Simpatic):

Eu am schimbat o acum cateva luni 3-4 si mi-a schimbat o cum spui tu dar nu inteleg de ce abia acum nu mai porneste

| CM7YRE a răspuns:

Conecteaza-l cu cablul de date la laptop si lasa-l putin, vezi daca ti-l detecteaza si cum porneste: ori ai ceva pe partea de baterie, ori nu-i incarcat, placa de baza, software, bricked si orice alte idei. Poate fi "orice". Trebuie sa le iei pe rand daca nu ai cat mai multe detalii sau situatii.

| FlorinTww explică (pentru CM7YRE):

Nu il detecteaza si este mort telefonul nu cred ca are cum sa l gaseasca

| FlorinTww explică (pentru CM7YRE):

Nu l gaseste si telefonul oricum este mort nu are pic de baterie si nici nu incarca nu stiu daca ar avea cum sa l gaseasca

| FlorinTww explică (pentru CM7YRE):

Am inteles ca un soc electric l-ar putea readuce la viata
?

| CM7YRE a răspuns (pentru FlorinTww):

Posibil ca "da", posibil ca "nu"? Cu ce vrei sa-i dai "soc"? Si mai exact, cat? Amperaj/voltaj? Nu te juca daca nu stii cu ce te joci. Telefonul chiar daca e "mort" ar trebui sa se-auda cand il bagi, am avut multe telefoane bricked si n-am intalnit unul sa nu mi-l arate macar ca "not recognized".

| FlorinTww explică (pentru CM7YRE):

Era mufa.