| ReVeRs a întrebat:

Salut, am un Samsung Galaxy S6, totul mergea perfect pana azi cand m-i s-a inchis pentru ca s-a descarcat, eu fiind plecat cand am ajuns acasa l-am bagat la incarcat insa cand sa il pornesc imi ramane blocat la logo "Samsung Galaxy S6 powered by Android" de la ce poate fi? Ce ii pot face? Stiu ca ii pot schimba ROM-ul prin ADB dar nu am cum sa accesez telefonul pentru a bifa "USB debugging mode"..deci ce pot face? Mentionez ca i-am dat resetare din fabrica si am sters datele cache din Recovery mode insa degeaba!

1 răspuns:
| Copaci_Liviu_1981 a răspuns:

Nu se face cu adb se face cu odin... intra pe sammobile i firmware-ul intra in fastboot. vol- + home+ power conecteaza cablu adauga imaginea aia cu tar.gz in pda si dai drumu. atentie la drivere oricum gasesti tot ce iti trebuie pe site