| lAl3xl a întrebat:

Salut, am un telefon umi super cu mediatek6755... am incercat sa ii fac root cu sp flash tool, totul a mers bine insa din greseala am apasat pe >>formatformat whole flash except bootloader. iar acum nu se mai aprinde deloc, nici la incarcat... ce as putea face? Va rog, ajutor! big grin Niste linkuri cu pasi sau cv big grin

Răspuns Câştigător
| Andrei2991 a răspuns:

Descarca firmware-ul http://forum.xda-developers.com/......l-t3396662 (sunt mai jos 2 versiuni, apasa pe una din ele "201607xx", extrage-l si cu SP Flash tool selecteaza scatterul din folder-ul firmware-ului extractat. Apoi conecteaza telefonul prin cablu USB si cand auzi un *beep* de la calculator apasa pe DOWNLOAD

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cauti pe site-ul producatorului firmware-ul modelului tau de telefon si-l incarci de pe sd card preparat in acest scop, pe un PC.

| laurentiu442 a răspuns:

Ce dracu faci mă degeaba ai telefon descarcă KingRoot și te descurci dacă nu știi de ce faci aiurea vezi cà cu core ul telefonului nu te joci imediat se strică