| Intrebari373626 a întrebat:

Salut! Am un xiaomi mi pro 2 achizitionat din Altex si m-am gandit sa imi pun un soft custom, practic sa delimitez pana la 35-40 km/h. Intrebarea este mai raman cu grantia?(Daca mi se anuleaza atunci ii pun softul stock isi mai dau seama cei de la altex?)

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Logic ca ramai fara garantie boss. Si daca ii pui tu soft-ul inapoi, isi pot da seama daca a mers mai repede fata de cum era limitata pe baza uzurii pierselor.

| Legion7X a răspuns:

Garanția, este starea anterioară din momentul cumpăraŕii, fără modificări prezente. Este ca și cum ai lua un telefon nou și imediat ii bagi tu alt soft cu altă versiune. Apoi vii in magazin că nu îți merge sau face anumite probleme.