| OrllandO a întrebat:

Am windows 7 pe pc si nu pot formata partitia din care face parte acesta. Am incercat sa bag si dvd-ul cu windows 7 si cand dau custom imi apar partitiile, iar la setari apare doar "refresh" si "load driver". http://postimage.org/image/iqslq8g8z/.

Va rog daca ma poate ajuta cineva.

Ps: Doresc sa instalez windows xp daca reusesc sa sterg windows 7.

2 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Dacă nu poți formata atunci șterge partiția. După câte văd dvd-ul pe care-l folosești nu e bootabil ori ai pornit setup-ul direct de pe computer(ai băgat doar dvd-ul ca și cum bagi un dvd cu jocuri). Dacă te uiți atent la ce scrie vei vedea To make changes to partitions... adică Pentru a face modficări partiților restartează computerul și introduce dvd/cd bootabil. Intră în bios și dă-i să booteze cd-ul cu windows xp.
For windows xp : http://www.youtube.com/watch?v=Wf2Ffm33DhA

| OrllandO explică:

Multumesc. Ai dreptate am bagat dvd-ul in timp ce rulam windows-ul. Aici am alta problema eu am intrat in bios am dat la 1st cd/dvd exact cum trebuie insa cand aprind pc-ul se aprinde normal ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat.