| Capa1 a întrebat:

Salut, am windows 8.1 si mi-am instalat recent windowsul, am decat partitia C:, lipseste D si totul mi se instaleaza pe C:, intrebarea mea este daca este necesara si partitia D, sau pot decat sa folosesc partitia C:, daca imi trebuie si partitia D cum o fac? am windows 8.1 64 bit

Răspuns Câştigător
| NONAME113 a răspuns:

Partitia D nu e necesara, dar o poti folosi sa iti salvezi datele cand reinstalezi windowsul. Daca chiar doresti partitia D, exista sute de tutoriale pe net despre crearea acesteia.
Funda?

2 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Nu ai novoie de ea.Mai ales daca instalezi jocurile si programele(se corup daca vrei sa botezi alt windows, chiar daca sunt pe D).

Nu are rost sa faci D dar daca chiar vrei poti folosi partition magic

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Nu prea e nevoie de ea, dacă e să ai jocuri le poţi pune în D