| blonda06 a întrebat:

Buna,am si eu o intrebare, mi-a instalat cineva windows-ul si am vazut ca am doar partitia C, D lipseste nu-l gasesc nicaieri.ce pot face in situatia asta? va multumesc

Răspuns Câştigător
| IulioNagato a răspuns:

Stai calma!

Cand instalezi windowsul poti face cate partitii vrei (maxim 8).

Tu ai o singura partitie (C) dar face cat C-ul si D-ul de data trecuta la un loc. Mai bine spus cand instalezi windowsul tu decizi in cate parti imparti Hardul.

Acum numai ai ce sa faci pentru a crea si C si D. Cand iti schimbi windowsul poti face asta.

Dar e acelasi lucru ar trebui sa iti faci un folder in C in care sa bagi tot ce ai vrea sa fi fost in D.

Funda?

| blonda06 explică (pentru IulioNagato):

Multumesc mult

| FlorinM28 a răspuns (pentru IulioNagato):

Nu e adevarat ca partitiile pot fi facute doar cand instalezi windows-ul. Exita programe gen PartitionMagic care poate face split la o partitie, merge si asa mai departe. Exista totusi unele restrictii.