| anonim_4396 a întrebat:

Salut, amplificatorul telefonului meu [Sony xperia M] este foarte slab, cand conectez castile, conectez la masina, ma conectez chiar si prin bluetooth, la boxe etc... scoate foarte putin, nu se aude tare deloc in comparatie cu multe multe alte telefoane, este vreo metoda prin care sa modific ceva sa amplifice volumul dar fara sa se strice ceva sau sa se strice calitatea sunetului, tin sa precizez ca difuzorul este mai puternic decat pe multe alte telefoane, FUNDA!

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu cred ca problema e alta. Aplificatorul e folosit la casti, poate difuzor si atat. Ce e prin bluetooth nu foloseste amplificator ca e digital. E ca si cum ai muta o melodie pe stick si ai spune ca stick-ul nu are amplificator ca pe alt pc se audr mai incet aceeasi melodie.
Prin urmare, eu spun clar ca e ceva de soft.

| cyberworldprotection a răspuns:

Eu cred ca castile si boxele pot sa nu fie compatibile

| RB26DETT a răspuns (pentru cyberworldprotection):

Daca folosesc casti mici, normale se aude ok, destul de tare dar sunt telefoane ce scot sunetul mult mai tare si dat la maxim, volumul este insuportabil... pe telefonul meu castile normale se aud destul de ok dar daca pun o pereche de Sony mdr xb200 de exemplu se aud destul de incet, pe xperia L la fel, pe xcover 2 merg mult mai tare, pe un ipod vechi se aud mult mai tare... mda. compatibile sunt, problema vine cu amplificatorul

| irina1984 a răspuns:

Boxe compatibile pentru telefoane, tablete, si laptop la pret de distribuitor pe http://www.bose-romania.ro/......-ii-carbon