| maryan1994 a întrebat:

As dori sa achizitionez un kit amolificator subwoofer. Vreau pareri. Merita? https://contactelectric.ro/......b500w.html

Răspuns Câştigător
| Panamax a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu el.Merge sa modifici un sub pasiv sa-l faci activ dar pentru acasa unde ai 220V
O sa ai nevoie si de un transformator care sa-ti furnizeze 30V dual, ceva sigurante de 3, 15A temporizate ca sa nu iei foc.
Este o chinezarie montata in graba cu componente alese la nimereala fara sa fie imperecheate.
Puterea de iesire nu trece de 70W reali.
Cei 500W sunt comerciali.
Radiatorul de caldura trebuie sa fie ceva mai mare decat ce se vede in poza.

1 răspuns:
| maryan1994 explică (pentru Panamax):

Eu am vrut sa il folosesc pentru un subwoofer auto pe care il folosesc pentru casa are 200 watti rms 4 ohm