| LNK a întrebat:

As dori sa copiez Windows-ul de pe CD-ul lui pe un alt CD. Poate cineva sa imi explice cum?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| BlueByte a răspuns:

Intri in nero si faci copiere de pe cd pe cd, adica dai copy cd, introduci cd-ul cu windows, astepti sa creeze imaginea virtuala si apoi automat o sa-ti ceara cd gol sa bagi si astepti sa se incheie procesul.
Recomandat ar fi sa ai doua cd-wr-re sau un cd-rom si un cd-wr ca sa faci mai sigur copierea si ca cd-ul cu windows sa fie boot-abil.

6 răspunsuri:
| cristiancristir a răspuns:

Deschizi Nero, bagi cd-ul cu windows in unitate si alegi la Nero Clone CD. Dai next si el incepe sa copieze. Cand termina iese cd-ul singur din unitate si il inlocuiesti cu cel gol, iar el incepe sa scrie cd-ul. Cand a terminat il scoti si acum ai 2 cd-uri cu windows. Succes.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Sunt programe care fac copii unu-la-unul. Bagi cd-ul în unitate, ţi-l înregistrează şi apoi pui un cd gol şi îţi pune pe el ce a înregistrat. Un program care avea opţiunea asta cred că era cd mate.

| LNK explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. happy

| yomya a răspuns:

Ii dai copy cu nero si dupa il faci pentru ca nu se face ca un cd normal. Trebuie sa te uiti la setarile programului de facut cd-uri si ii dai copy cd.

| primaru a răspuns:

Copiaza-l cu nero: intai in nero ii dai copy si dupa aceea bagi cd-ul gol. Sau incearca cu Alcoole.

Alte răspunsuri