| LTAA a întrebat:

Dupa ce opresc calculatorul, becul de la "Num Lock" ramane aprins.
Inainte sa il opresc, il dezactivez, dar la fel se intampla. Poate cineva sa imi explice de ce (Windows 7 Ultimate)?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Probabil ai pe Enable optiunea din bios care iti da curent in USB-uri(daca tastatura e pu usb), intri in bios si setezi pe Disable, dar daca nu e asa, atunci nu stiu.

| LTAA explică (pentru Frank51):

Am rezolvat. Faza e ca, inainte sa ii dau Shut Down, opresc Num Lock, insa dupa ce imi intra in interfata de inchidere se aprinde din nou. Atunci il dezactivez iarasi si asa ramane, pana la urmatoarea pornire.

1 răspuns: