| Kadamedo a întrebat:

Salut, as vrea sa imi iau o placa video cu conector DVI-D insa monitorul meu are mufa VGA.
Se poate folosi un convertor DVI-D - VGA? Am unul insa nu l-am folosit niciodata pentru ca nu a fost nevoie, si nu stiu sigur daca functioneaza astfel.
Sau este alta solutie? Exceptand sa cumpar alt monitor desigur.

Multumesc!

2 răspunsuri:
| donarcostica a răspuns:

Sigur ca da. si eu folosesc.

| UserRo10 a răspuns:

Din cate stiu, modelele noi de dvi nu mai sunt cu semnal analog, ci cu semnal digital. Eu am o placa veche si tot adaptor am.