| Fidodido20091 a întrebat:

Salut,as vrea sa va intrtreb, eun am un Acer aspire ES15 ES1-532G-P2N3 procurat de curand si nu are cd-rom, vreau sa ii instalez win 7 ro dar imi cere driverul de la cd rom ce pot sa fac? multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista driver de cd rom, pur simplu varianta ta banuiesc ca e piratata, modificata, virusata nu are drivere pentru ca placa de baza sa o recunosca, un windows original merge

| dannyel86 a răspuns:

Sa inteleg ca vrei sa treci sistemul de operare din limba engleza in limba romana?
Gasesti linkurile pe Google, daca tastezi "windowspc.ro/windows-7-in-romana-engleza-franceza". (Citeste bine instructiunile de pe pagina!)

| Fidodido20091 explică (pentru RAY):

Da intr-adevar varianta mea de win7 este piratata asta am inteles dar sa instalez in uefi tot nu pot ca este securizat si nu pot dezactiva security boot DELOC si asta ma face sa disper.