| anonim_4396 a întrebat:

As vrea si eu sa imi iau un Iphone 4S, dar inainte as vrea sa stiu daca ii pot schimba carcasa (capacul din fata, cel din spate si rama) cu o carcasa de Iphone 5. As vrea sa fac asta deoareca Iphone-ul 4S este cam 200-300 lei pe forum-uri si carcasa de Iphone 5 este cam 100-200 lei, deci l-as face cu maxim 500 lei si Iphone-ul 5 este 1200 lei. Deci as putea sa schimb caracasa cu una de Iphone 5?(desigur ca la un service pentru ca eu nu m-as baga)

1 răspuns:
| diablo2 a răspuns:

Da ai putea, doar daca ai mai taia 0.5 inchi din alea de la iphone 5. Esti nebun cum Iisus Hristos sa pui o carcasa de ecran de 4 inchi peste un ecran de 3.5?