| AurelianStochițoiu97 a întrebat:

Aseară am descoperit că pot să partajez ecranul laptop-ului (Dell Inspiron 5559 și rulează Windows 10 PRO) pe ecranul televizorului Samsung Smart TV prin Screen Mirroring.

Doar că pe televizor nu se vede complet ecranul laptop-ului decât la rezoluția 1360 x 768 sau 1920 x 1080, iar recomandarea pentru laptop este 1366 x 768. Întrebarea mea: pot să folosesc acele rezoluții (1360 x 768 sau 1920 x 1080) cât timp folosesc partajarea ecranului al laptop-ului pe ecranul televizorului, ca să se vadă bine, fără să afecteze ecranul la laptop?

Aș fi recunoscător dacă mi-ați răspunde! happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe desktop da click stanga si apasa pe Screen Resolution si la Display alege ecranul televizorului, incearca dupa sa modifici rezolutia.

| AurelianStochițoiu97 explică (pentru anonim_4396):

Salut! Acest aspect îl știu!

Am întrebat dacă schimb rezoluțiile ca să se conformeze cu televizorul, există riscul pe termen lung de a afecta într-un fel ecranul laptop-ului? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru AurelianStochițoiu97):

Nu afecteaza cu nimic.
Si eu trebuie sa schimb rezolutia cand imi conectez laptopul la tv.
La laptop ramane aceeasi rezolutie, doar la tv se schimba.