| Makovei_Iuly_1995 a întrebat:

Aseara un coleg a incercat sa imi deschida telefonul dar intr-un fel sau altul a intrat in bios, cand mi-a dat telefonul acolo scria ceva de genul:,, formating data" am scos bateria si am pus-o la loc in speranta ca o sa isi revina, dar de atunci nu imi mai porneste telefonul, se deschide pana la partea in care apare logo-ul apoi se inchide din nou si apare textul,, Android" dupa care porneste iar. Imi spune va rog cineva, ce ar trebui sa ii fac? Adica as vrea sa il repar manual daca se poate. Multumesc happy

3 răspunsuri:
| MarcoMC123 a răspuns:

Salut, e probabil sa iti fi pierdut o parte din date. Daca nu conteaza asta zic sa il lasi sa se termine de format-at.Ca sa faci asta trebuie sa intri inapoi acolo, tinand apasat pe butonul de volum in sus, buton de pornire si butonul de "acasa", si sa navighezi cu tastele de volum pana la format data si sa folosesti butonul de pornire ca sa se formateze complet.

| Makovei_Iuly_1995 explică (pentru MarcoMC123):

Am incercat dar nu a mers, tot nu porneste telefonul, acum e la un service, sper ca aia de acolo stiu ce sa ii faca happy

| vale300 a răspuns:

Încearcă să îi scoți bateria și lasă-l fără ea timp de cîteva zile, apoi pune-i -o și pornește-l.
La mine a mers.